ATENTIE   !!!

REGULI   NOI  FIDE  INCEPAND  CU   1  IULIE

1.  SUB NICIO FORMA CU TELEFON IN SALA DE JOC !

2.LA CLASIC SE PIERDE LA A DOUA MUTARE IMPOSIBILA

3. LA RAPID SI BLITZ SE PIERDE LA PRIMA MUTARE  IMPOSIBILA !

4.DACA UN COPIL LIPSESTE NEMOTIVAT LA RUNDA ,

TOATA ECHIPA PIERDE PRIN FORFAIT …

IN CAZURI EXTREME,NUMAI CU SCUTIRE MEDICALA !

Tim de intarziere la clasic : 30 minute

INCEPATORII ATENTIE !

NU AVETI VOIE SA VORBITI CU ANTRENORUL

LA TRANSFORMARE  PUNEM DAMA IN LOCUL PIONULUI ,

SI APOI APASAM PE CEAS. DACA APASAM PE CEAS SI

APOI PUNEM DAMA ,  ESTE MUTARE MPOSIBILA !

PROGRAM  ECHIPE :

SALA  DE  SPORT A  CAMPUSULUI   T.VLADIMIRESCU

24.07. – 28.07.2014, 7 runde CLASIC

Runda 1 – 24.07.2014, orele 15:00;

Runda 2- 25.07.2014, orele 09:00;   Runda 3 – 25.07.2014, orele 16:00;

Runda 4 – 26.07.2014,orele 15:00

Runda 5 – 27.07.2014, orele 09:00;   Runda 6- 27.07.2014, orele 16:00;

Runda 7-  28.07.2014, orele 09:00

29.07.2014 RAPID

Rundele 1-4 orele 9-13, rundele 5-7 orele  16-19

Timp de joc: 15 min/jucator + 10 sec./mutare

30.07.2014   BLITZ

Rundele 1-7 orele 9-12,
• Timp de joc: 3 min.jucator + 2 sec./mutare

12 ani baieti

1. Balteanu Luca

2. Cuvinciuc Peter

3.Lacatusi Andrei

10 ani baieti

I. Matei Dumitrescu, Felix Fotache,Andrei Bulgariu,Iannis Comisu-

II.Robert Pavaluc,Andrei Maties ,Radu Cristea

8 ani baieti

I. Andrei Filip,Alex Suchar,Matei Samoil,Razvan Cucu

II. Mihnea Dragomir, Alex Vizitiu,Andrei Dimitrenco

III. Fadur Teodor,Rares Costioaia,Matei Pachiteanu

8 ani fete

I. Antonia Lacatusi, Ana -Maria Costescu, Nicoleta Cojocaru-Mlesnita

II. Maria Samson,Ioana Dumitrescu,Maria Apostol

ÎNCEPĂTORI – FEG ALEXANDRU

LUNI – MIERCURI – VINERI :   16 – 19



Distractie mare ,copii au fost superincantati !!

Treaba gospodareasca , nu gluma ! Ne alimentam ca sa fim in forma !

Dupa calmarea stomacului trecem la treaba !

INSTANTANEE

Felix Fotache locul I si Iannis Comisu locul III la clasele III-IV

Robert Pavaluc si Andrei Bulgariu locurile  I-II  la clasele I-II ( !!!!)

Matei Mogirzan loc III-Razvan Cucu loc II si Alex Suchar locul I

adica podiumul la pregatitoare !!

Rares Costioaia loc II gradinite                          Peter Cuvinciuc locul III clasele V-VII

Bine au jucat Felix si  Robert insa revelatia a fost Alex Suchar

-  clasa pregatitoare – care a reusit 5 puncte terminand  pe locul 13 din 80 de jucatori

de la clasa 0 la clasa a VII-a ! Felicitari tuturor !!


CAMPION MONDIAL LA CLASIC IAR ACUM IN DUBAI

CAMPION MONDIAL LA RAPID SI BLITZ . FANTASTIC !!!

A fost o participare numeroasa , 55  de copii ( !)

Multumesc conducerii FEG pentru sustinerea constanta a sahului

si pentru sponsorizare .

Deasemenea  multumesc colegilor mei

Mihail Stefanache,Alin Garbea si Alin Apostol  pentru ajutorul acordat

precum si personalului de la scoala pentru ajutor !

Toti copii de la Micul Sahist au cucerit premii astfel :

Andrei Dimitrenco si Teodor Fadur au cucerit locul II si III la pregatitoare baieti

iar Nicoleta Cojocaru si Alexandra Rotariu locurile II si III la fete pregatitoare.

Maria Apostol a castigat locul II la gradinite !

David Vasiliu premiul I iar Bogdan Rotariu

si Ilinca Puscasu premiul III la pregatitoare ! Felicitari !

ANDREI FILIP – CAMPION PREGATITOARE !

MARIA SAMSON -CAMPIOANA GRADINITE FETE !

ANA-MARIA COSTESCU -VICECAMPIONA PREGATITOARE !

NICOLETA COJOCARU-MLESNITA  LOC III PREGATITOARE !

MATEI PACHITEANU -VICECAMPION GRADINITE !

GEORGIANA CLAPON -LOC III GRADINITE !

RARES COSTIOAIA- LOC III GRADINITE !

RAZVAN CUCU – LOC VII PREGATITOARE !

Foarte bine au jucat si Alex Vizitiu,Matei Mogirzan si Alex Ifrim.

FELICITARI TUTUROR !!

PREGĂTITOARE + GRĂDINIȚE ECHIPE

Miercuri  28 mai  ora 15.45 -  Sala de Consiliu a Primăriei Iași


loc  I clasa PREGĂTITOARE echipa  Titu Maiorescu !!-Șt.Axinte

Matei Tomiță ,Ilinca Pușcașu și Nicoleta Cojocaru

Loc III -Mitropolit Varlaam !-Șt.Axinte

Stefan Velișcu,Ioana Dumitrescu,Teodor Fădur

Loc IV -Negruzzi-Șt.Axinte

Alex Ifrim,Daria Acostoaie,Luca Dumitru

Sf. Parascheva – loc VI-L.Filip

Stefan Acasandrei,Bianca Curecheriu ,Andrei Filip

Loc III GRĂDINIȚE -Grădința 14 P.P. -Ghe.Aioanei

Iannis,Georgiana Clapon , Matei Pachiteanu

Grad.Sf.Parascheva loc V-L.Filip

Pandele Eric,Nemtanu Mara,Boureanu Robert

Grad. nr. 18 -loc VI- L.Filip

Dima Vlad,Spiridon Adriana,Costioaia Rares


- INDIVIDUAL  6 iunie -

ȘCOLI ECHIPE

Campioana la clasele I-II – Titu Maiorescu

Matei Vilcu,Ema Obada si Andrei Bulgariu

cu 18 victorii din 18 partide !!

Loc V

Paul Cirstean.Miruna Cociorva ,Iannis Comisu

Alex Calin a avut un rezultat exceptional,realizand 5,5 puncte in Open A

clasandu-se inaintea unui mare maestru si a unei pleaiade de maestri

internationali !! Este cel mai bun turneu facut vreodata  de Alex

in lunga lui cariera de 7-8 ani   de sah !!  Super tare !!

ceilalti premianti  :

Robert Pavaluc- loc VI 12 ani

Iannis Comisu -loc VI 10 ani

Andrei Filip- loc V 8 ani

Alex Suchar -loc VI 8 ani

Felicitări celor 26 de participanți de Micul Șahist de la Open B

pentru efort si dăruire si in special celor 3 de la Open A, Matei Dumitrescu,

Felix Fotache si Andrei Bulgariu care au refuzat premiile

tentante de la Open B si au ales sa joace intr-o companie mult mai puternică.

Felicitari tuturor !  Asa se onorează o pasiune !

Alex Calin a cucerit deja un premiu,locul I la blitz- sub 1900 !!

Alex Calin -locul I blitz

MATEI DUMITRESCU

1.CAMPION NAȚIONAL  10 ANI !!!

2. MEDALIAT CU BRONZ LA BLITZ

MIHAI HOGAȘ

3. ARGINT DEZLEGĂRI

4. ARGINT BLITZ

ALEX CĂLIN

5.BRONZ LA ȘAH RAPID

ȘAH CLASIC


Festivitatea de premiere

Tot șahistu-i fotbalist !